“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

DUK – Dažnai užduodami klausimai

Kaip pasirinkti į kokį specialistą: psichiatrą, psichoterapeutą ar psichologą kreiptis, turint psichikos problemų?
Kreipkitės į psichiatrą, jei turite vidutinio ar sunkaus psichikos sutrikimo simptomų ir tikitės medikamentinio gydymo. Psichoterapeutas jums galės padėti esant lengvo ir vidutinio laipsnio psichikos sutrikimams (pvz. depresijos, nerimo atveju), išgyvenamos stresinės gyvenimo ar darbo situacijos, netekčių, charakterio, tarpasmeninių santykių problemų atveju. Sunkių sutrikimų atveju psichoterapija taip pat yra svarbi gydymo dalis šalia medikamentinio gydymo.

Psichologai be psichoterapinio išsilavinimo, gali trumpai konsultuoti sveikus asmenis, bei įvairių testų pagalba atlikti psichologinį ištyrimą, kuris padeda specialistams paskirti teisingą gydymą.

Kaip vyksta psichoterapija?

Psichoterapijos metu žmogus, padedant psichoterapeutui, analizuoja, įvardija savo kančią, jos priežastis ir atranda naujus reikalingus sprendimus, kad įvyktų pokyčiai, mažinantys tą kančią. Savo darbe psichoterapeutas, pagal savo išsilavinimą (visada klauskite koks ir kur jis įgytas) gali derinti įvairių psichoterapijos mokyklų technikos elementus. Kitaip sakant, palengvinama kliento kančia ir padedama rasti sprendimus. Psichoterapija dažniausiai vyksta 1-2 kartus per savaitę toje pat vietoje ir tuo pačiu laiku klientui ir psichoterapeutui sėdint vienam prieš kitą.

Kas yra psichoanalizė?

Ši psichoterapijos rūšis gerokai skiriasi savo technika. Psichoanalizės metu klientas guli ant kušetės, terapeutas sėdi kušetės galvugalyje ir yra pokalbio metu nematomas. Apsilankymų dažnis 3-5 arba daugiau kartų per savaitę. Kliento pateikta medžiaga – laisvosios asociacijos (sako, kas ateina į galvą). Analitikas interpretuoja kliento pateiktą medžiagą, jo/jos būseną. Tokiu būdu klientas gali giliau suvokti savo vidinį pasaulį, išmokti jį stebėti. Psichoanalizės metu nėra keliama konkrečių tikslų ką nors suprasti, atrasti sprendimus, o tiesiog galvojama kartu, priimama ir toleruojama tai kas vyksta, nežinomybė, o gilus savęs pažinimas, sprendimai ateina savaime. Apie tai, kas vyksta sesijos metu ž.r. anglų kalba

Geras psichoterapeutas – koks jis?

Ne kiekviena asmenybė gali dirbti šį darbą. Psichoterapeutas turi būti gana jautrus, empatiškas žmogus, kad galėtų pajausti, suprasti, atjausti kliento išgyvenimus. Taip pat turi būti pakankamai stipri asmenybė, bei profesionalus, kad galėtų gerai toleruoti ir padėti išgyventi kliento kančią. Išsilavinimas ir gyvenimo patyrimas turi būti gana platus ir gilus. Venkite specialistų, kurie propaguoja vartotojišką psichologiją – žada greitą, mažai kainuojančią pagalbą vien nugludintų štampų metodais („esant skundui Nr. 5, taiko frazę Nr 3“), kas dažnai būna psichoterapeutų turinčių vien kognityvinės elgesio terapijos mokyklos greitą paruošimą, kai terapeutas pats nepraeina gilios savo paties asmeninės psichoanalitinės terapijos arba asmeninės psichoanalizės. Net, jei taiko kognityvinės elgesio terapijos elementus, geras terapeutas turi būti pats „apsivalęs, švarus“ asmeninėje ilgalaikėje (keletas metų) terapijoje, bei gavęs tokio pat ilgumo supervizijas iš labiau patyrusių kolegų dirbant su savo klientais, nes kitaip, nepažindamas savo jausmų ir asmeninių problemų, gali „netyčia“ jums jas „primesti“ ir tai trukdys geram, giliam kliento psichikos supratimui ir pagalbai. Reikia pažymėti, kad visos psichoterapijos mokyklos ilgesniam darbui su klientu (tokio darbo reikalauja tiek nuotaikos arba nerimo sutrikimai, tiek ir charakterio problemos, o juo labiau, – dar sudėtingesni sutrikimai) teorinių žinių bando semtis iš psichoanalizės. Taigi, klauskite psichoterapeuto ir apie išsilavinimą.

Naudingos nuorodos: www.sveikas.lt

Savaitės citata

“Visada, bet kokiomis aplinkybėmis, net jei esama be proto, reikia turėti drąsos mylėti” Eric Emmanuel Schmitt „Evangelija pagal Pilotą”
Kontaktai
Telefonas: +370 614 75 167
(Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą.)

E-mail: taurakalnio.sveikatos.namai@gmail.com
Sveikatos namų adresas

M. Valančiaus g. 7 – 13
LT – 03158 Vilnius
Lietuva

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau